"günün fotoğrafı" tag

Günün fotoğrafı: Bisikletli giriş kapısı

Bike Arch, gelişigüzel bir şekilde üst üste yığılmış yaklaşık 300 bisikletten oluşan bir giriş kapısı ya da kemer olarak nitelendirilebilir. Bike Arch, Nevada’da Black Rock Çölü’nde yer alıyor. Genellikle bisikletçilerin park yeri olarak…

Günün Fotoğrafı: Kirlilik sandığından da yakın

Fotoğraf, Hong Kong’tan JWT adlı ajansın hazırladığı Friends of the Earth kampanyasından.

Günün Fotoğrafı: Tianzi

Tianzi Dağı, Çin’in Hunan bölgesinde Zhangjiajie’de yer almaktadır. Adını Tujia etnik grubundan çiftçi Xiang Dakun’dan almıştır. Dakun’un lakabi “tianzi”dir. Tianzi, “cennetin oğlu” anlamına gelmektedir ve aynı zamanda Çin imparatorunun da geleneksel lakabıdır.

Günün Fotoğrafı: Aktif bir volkanın uzaydan görünümü

Papua Yeni Gine’de bulunan Manam Volkanı’nın uzaydan çekilmiş fotoğrafını görüyorsunuz. Yanardağın her iki kriteri de aktif durumda. Fotoğraftaki bulutlar, hem buharlaşma hem de volkanik aktivite nedeniyle meydana gelmiş olabilir.

Günün Fotoğrafı: Dünyanın en büyük aynası

İlk bakışta buz tutmuş bir göle benzese de Salar de Uyuni’nin tabanı, tuz kristalleriyle kaplı! Bolivya’nın güneybatısında bulunan Salar de Uyuni (ya da Salar de Tunupa), dünyanın en büyük tuz göllerinden biri (12.000…

Günün Fotoğrafı: Dünyayı kurtaranlar

Günün Fotoğrafı: Çimenlerin üzerinde yürümek

Tabanı yapay çimenlerle kaplanmış bu terlikler, kullanıcılarına daha rahat bir deneyim vadediyor. Keşke bu deneyimi terliklere gerek kalmadan yaşayabileceğimiz, yeterli yeşil alanımız olsa, değil mi? Ayakkabıları Kusha Shoes adlı firma üretiyor.

AHDER © 2020 All Rights Reserved