“Hasarsız evlere girilebilir”

Simav’da hayatın normale dönmemesi için hiçbir sebebin kalmadığını vurgulayan Işıkara, Simav’da önce çadır kente giderek depremzedelerle görüştü.

20 Haziran 2011, AHDER- Depremin vurduğu Simav’a bir aylık süreçte ikinci kez gelen Afete Hazırlık ve Deprem Eğitim Derneği (AHDER) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Mete Işıkara, ilçede büyük artçı sarsıntıların da giderek zayıflamasıyla vatandaşlara hasarsız konutlarına girmeleri yönünde önerilerde bulundu.
Simav’da hayatın normale dönmemesi için hiçbir sebebin kalmadığını vurgulayan Işıkara, Simav’da önce çadır kente giderek depremzedelerle görüştü. Daha sonra şehir merkezine gelerek hasar gördüğü için ön kısmındaki boşlukta ibadet yapılan Halil Ağa Camii’nde vatandaşlara seslenen Işıkara, “Evleri hasarsız vatandaşlar artık evlerine dönebilirler. Artçıların da hem sayısı hem de büyüklükleri giderek düşüyor. Hayatın normale dönmemesi için hiçbir sebep kalmadı. Az hasarlı bina sahipleri de Bayındırlık elamanları ile görüştükten sonra olumlu yanıt alırlarsa evlerine girebilirler. Söylentilere inanmayın. Depremin ne zaman olacağını söylememiz mümkün değil” dedi.

AHDER © 2019 All Rights Reserved