AHDER’den çocuklara yaz tatili hediyesi

MATRA Fonu desteği ile Afete Hazırlık ve Deprem Eğitimi Derneği (AHDER) tarafından hazırlanan hikâye kitabı yaz tatili öncesi çocuklarla buluşuyor.

31 Mayıs 2010 AHDER – Çocukları iklim değişikliği ve küresel ısınma konularında bilinçlendirmek için hazırlanan “Karbon Ayak İzi Mi, O Ne ki?” adlı hikaye kitabı Bağcılar Belediyesi’nin katkılarıyla Bağcılar Belediye sınırları içerisinde öğrenim gören 15 bin ilköğretim öğrencisine dağıtılacak.

Hollanda İstanbul Başkonsolosluğu MATRA Fonu desteğiyle hazırlanan Çocuklar İçin Küresel İklim Değişikliği Eğitim Kiti projesi kapsamında hazırlanan bu kitap, iklim değişikliğine ve küresel ısınmaya neden olan olayları eğitici ve sürükleyici bir dille anlatıyor.

Ayrıca proje kapsamında 4 Haziran 2010 tarihinde Bağcılar Kültür Merkezi Sinema Salonu’nda Bağcılar bölgesinde görev yapan ilköğretim öğretmenlerine Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu ve AHDER Yönetim Kurulu Başkanı Ersin Satı tarafından verilecek bir eğitim düzenlenecek. Eğitim sonrasında öğretmenler küresel ısınma, iklim değişikliği ve yerel düzeyde küresel ısınmaya karşı ne gibi çözüm önerileri üretilebilecekleri konularında bilgi sahibi olacaklar.

Etkinlik Tarihi: 04 Haziran Cuma 2010
Saat: 9:00 – 12:00
Yer: Bağcılar Kültür Merkezi