Deprem Dede Kahramanmaraş’ta

AHDER (Afete Hazırlık ve Deprem Eğitimi Derneği) Onursal Başkanı Prof. Dr. Ahmet Mete Işıkara ve Başkan Yardımcısı Olcayto Satı, Kahramanmaraş Belediye Başkanı Mustafa Poyraz’ı makamında ziyaret ettiler.Kahramanmaraş Kent Konseyi’nin düzenlediği deprem gerçeği konferansına katılmak üzere kente giden Prof. Dr. Işıkara, Belediye Başkanı Mustafa Poyraz’dan bilgiler aldı.

24 Ocak 2012, AHDER- Ziyarette kaçak yapılaşma müsaade etmediklerine dikkat çeken Başkan Poyraz, şehrin imar planını yeniden oluşturduklarını ifade ederek, doğuya doğru 50 km’lik bir alanda zemin etüdü çalışmalarını tamamladıklarını söyledi.Kahramanmaraş Belediyesi’nin bu çalışmasından dolayı mutlu olduğunu ifade eden Ahmet Mete Işıkara, Başkan Poyraz’dan İstiklal Madalyası hakkında da bilgiler aldı.

Ziyarete Kızılay Şube Başkanı Av. Şenol Bilginer, Kent Konseyi Başkanı Zeynep Arıkan, Genel Sekreter Tuncay Kazancı ile birlikte gelen AHDER Onursal Başkanı Prof. Dr. Ahmet Mete Işıkara ve AHDER Başkan Yardımcısı Olcayto Satı , Belediye Başkanı Mustafa Poyraz’la hatıra fotoğrafı çektirdiler.