DOOA projesi Romanya ziyareti gerçekleşti

ENPI Karadeniz Havzasında Sınır Ötesi İşbirliği Programı kapsamında hazırlanan 22 Nisan 2014 tarihinde başlayan Macera Turizmi Ağı Geliştirme Projesi (DOOA), Avrupa Birliği Bakanlığı katkılarıyla ve Bilinçli Kalkınma derneği katılımı ile ilk çalıştayını 23-24 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirdi.

macera-turizmi

Romanya’nın ev sahipliği yaptığı buluşma, proje ortağı kurumların Bulgaristan, Gürcistan, Moldova ve Türkiye’den gelen ekiplerin katılımıyla Köstence’de düzenlendi.

Köstence’nin doğal ve tarihi açıdan özel alanlarına düzenlenen gezilerle değerlendirilen çalıştayın ilk gününde; St. Andrew`s Manastır ve Mağarası, Tropaeum Traiani Anıtı ve Köstence Limanı ziyaret edildi.

Yürütülen, projenin ve proje kapsamının tanıtımıyla başlayan toplantı, konuşmacı olarak yer alan; Kastamonu İl Özel İdaresi (Türkiye), Stara Zagora Regional Economic Development Agency (Bulgaristan), Chamber of Commerce and Industry (Bulgaristan), International Business Development and InvestmentCentre (Gürcistan) ve Organization for Small and Medium Enterprises Sector Development (Moldova) kurumlarının proje odaklı sunumlarıyla devam etti.

Köstence Valiliği’nin sunumunda; Köstence’nin Romanya’daki önem ve özelliğine dikkat çekilirken Romanya’da bulunan ulusal turizm ajanslarının tanıtımı yapıldı.