Dünya sallanmaya devam ediyor!

Yaklaşık 50 bin kişinin yaşamını yitirdiği, 3 milyon kişinin ise evsiz kaldığı Haiti’deki deprem felaketinin yaraları sarılırken bugün de dünyanın çeşitli bölgelerinden deprem haberleri geldi.

Papua Yeni Gine’de 5,9 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Yetkililer, depremin merkez üssünün New Britain adasının Rabaul kentinin 215 kilometre güneyinde, yerin 35 kilometre altı olarak belirlendiğini söylediler.Depremin ardından tsunami riski bulunmadığı belirtildi. Pasifik’teki deprem kuşağında bulunan Papua Yeni Gine’de sık sık deprem meydana geliyor.

15 SAATTE 15 AYRI SARSINTI TESPİT EDİLDİ
İran’ın Huzistan eyaletinde dün geceden beri hafif ve orta şiddette 15 sarsıntı kaydedildiği bildirildi. Fars Haber Ajansı, Huzistan eyaletine bağlı Endimeşk kentinde 15 saatte büyüklükleri 3.3 ile 4.9 arasında değişen 15 sarsıntının kaydedildiğini duyurdu. Sarsıntıların birbirini takip etmesinin halkta paniğe neden olduğu belirtilirken, kentteki haberleşme sorununun kısa sürede giderildiği kaydedildi.Depremlerde ölü ya da yaralı olduğuna dair henüz bir bilgi edinilemezken kırsal kesimlerdeki bazı evlerin küçük çaplı hasar gördüğü kaydedildi.

ARJANTİN 6,3 İLE SALLANDI
Arjantin açıklarında 6,3 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Amerikan Jeoloji Enstitüsünün açıklamasında, depremin merkez üssünün Ushaia bölgesinin 352 kilometre güney doğusunda Atlantik’teki Drake boğazında olduğu belirtildi. Depremde can ya da mal kaybı olmadı ve tsunami alarmı verilmedi. [Kaynak: Milliyet]