Ege ve Marmara sallandı

Bozcaada açıklarında dün saat 16:16’da 6,2 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Bölgede son 50 yılın en büyük depremi olduğu belirtilen sarsıntı İstanbul, İzmir ve Bursa da dahil olmak üzere Ege ve Marmara bölgesinde hissedildi.

9 Ocak 2012, AHDER- Paniğe yol açan depremde can ve mal kaybı olmadı. Ege Denizi’ nin kuzeyindeki Bozcaada’da Saroz Körfezi’nde dün saat 16:16’da 6,2 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Kandilli Rasathanesi Deprem Araştırma Enstitüsü’ne göre merkez üssü Bozcaada’nın 18 kilometre açıklarında meydana gelen deprem 8,5 kilometre derinde oldu. Bazı yabana kaynaklar ise depremin büyüklüğünü 5,7 olarak verdi.
Telefonlar kilitlendi Deprem İstanbul, İzmir, Bursa, Çanakkale, Kocaeli, Balıkesir ve Edirne başta olmak üzere Ege ve Marmara bölgesinde hissedildi. Yaklaşık 20 saniye süren deprem vatandaşlar arasında büyük korkuya yol açtı. . Yetkililer deprem nedeniyle herhangi bir can ve mal kaybı yaşanmadığını açıkladı. Depremin Yunanistan’ın başkenti Atina ile Batı Trakya’da da hissedildiği bildirildi.