Ekolojik sosyal girişimcilik dersi başlıyor

Ekonomi, tarım, turizm ve insan yerleşimlerinde ekolojik yaklaşımlar üzerine bir yaz okulu dersi

ekolojik sosyal girişimcilik 2013

Ekolojik Sosyal Girişimcilik Programının en çarpıcı yanı, bir hafta boyunca ekolojik ve kendine yeterli bir yaşam biçimi deneyimi yoluyla doğrudan günlük yaşamda ve kişinin mevcut yaşam koşullarının farkındalığını uyandırmaya çalışması ve yaşam için fark yaratan insan olmakla ilgili sorumluluğa vurgu yapması.

29 Temmuz – 4 Ağustos 2013 tarihleri arasında gerçekleştirilecek eğitim için kayıtlar başlamış, katılmayı düşünüyorsanız bir an önce kayıt yaptırmanızda fayda var.

Eğitimin sonucunda katılımcılar:

  • İnsanlığın ve gezegenin en temel sorunları arasındaki bağlantılar ve bu ilişkilerin doğa ile olan bağının farkına varabilecekler,
  • Kendilerinin doğa ile ve yaşadıkları ülkenin coğrafyası ile bağlarını yeniden tanımlayabilecekler,
  • Sosyal sorumluluk ve sosyal girişimcilik kavram ve eylemleri hakkında derinlemesine, somut ve eleştirel bir bilgi temeli geliştirebilecekler,
  • Ekolojik yaşam pratikleri geliştiren kişi, kurum ve çalışmalar hakkında birinci elden bilgi edinecekler,
  • Yaşamın çeşitli alanlarında kullanabilecekleri bütüncül bir bakış açısı geliştirebilecekler,
  • Bir birey olarak kendi yaşamlarında ve çalıştıkları / çalışacakları alanda yaşamın bütünü için fark yaratan bireyler haline gelmelerinin yollarını keşfedebileceklerdir.

Üniversite öğrencileri kredili ders olarak alabilir:

Bu etkinlik İstanbul Bilgi Üniversitesi ve Buğday Derneği ortaklığında hazırlanan GE280 Ekolojik Sosyal Girişimcilik adlı yaz okulu dersidir. Üniversite öğrencisiyseniz (Bilgi Üniversitesi dışındakiler dahil) kredili ders olarak alabilirsiniz. Bu durumda ücret değişiklik gösterir. Ayrıntılı bilgi için tıklayın.

Ücret, program ve sıkça sorulan sorular için tıklayın.