İstanbul’da sağanak yağış

İstanbul’da gece boyunca etkili olan fırtına yerini sabah saatlerinde yağmura bıraktı.

1 Eylül 2010- AHDER, Şişli Kurtuluş’ta afişlerle ağırlaşan elektrik direği fırtına nedeniyle yerinden çıktı. Devrilen elektrik direği o sırada caddede geçmekte olan Cengiz Yerlikaya’nın kullandığı taksinin üzerine düştü. Düşmenin etkisiyle takside bulunan 2 yolcu hafif şekilde yaralandı. Fırtına nedeniyle balıkçılar da av sezonunun ilk gününde denize açılamadı. Bazı balıkçılar denize açılmazken bazı balıkçılar da fırtına nedeniyle geri dönmek zorunda kaldı. Sabah saatlerinde fırtırna yerini sağanak yağmura bıraktı. Otomobiller sağanak yağmur altında güçlükle ilerleyebildi.

Sıcaklıklar düşüyor, kuvvetli yağış geliyor

Mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıkları, batı kesimlerde 8-10 derece azalırken, doğu bölgelerde ise önemli bir değişiklik olmayacak.

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nün son verilerine göre, batı kesimleri ile zamanla kuzey kesimlerinde sağanak ve gökgürültülü sağanak şeklinde yağışlar görülecek. Yağışların sabah saatlerinde Marmara’nın güney ve doğusunda (İstanbul, Çanakkale, Balıkesir, Bursa, Yalova, Kocaeli, Sakarya), öğle saatlerinden sonra Batı Karadeniz’in batısı (Zonguldak, Düzce, Bolu, Bartın ve Karabük) ile Bilecik ve Sakarya çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

Kuvvetli yağış beklenen bölgelerde meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı (sel, su baskını, taşkın, yıldırım düşmesi vb.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekiyor.