Kültür Varlıklarında Koruma; Türkiye ve İtalya’dan Restorasyon Uygulamaları sempozyumu başlıyor

T.C. Başbakanlık Vakıflar Genel Müdürlüğü ve İtalyan Restorasyon Firmaları Birliği, Assorestauro, tarafından Şeyh Süleyman Mescidi Restorasyonu ve Eğitim (Med-Art) Projesi kapsamında organize edilen “Kültür Varlıklarında Koruma; Türkiye ve İtalya’dan Restorasyon Uygulamaları” sempozyumu 3-4 Kasım 2014 tarihlerinde İstanbul Kazılıçeşme Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

medart_facebook

Sempozyumun, İstanbul Proje Koordinasyon Birimi (İPKB) ve İtalyan Ticaret Merkezi (ITA)’nin katkılarıyla Med-Art Projesi kapsamında yenilenen Şeyh Süleyman Mescidi üzerinden, iki ülkenin restorasyon süreci deneyimlerinin paylaşılacağı bir platform oluşturması hedefleniyor.

Açılış konuşmalarını Vakıflar Genel Müdürlüğü, Dış ilişkiler Daire Başkanı Davut Gazi Benli, Assorestauro Genel Müdürü Alessandro Zanini, İstanbul Proje Koordinasyon Birimi Direktörü Kazım Gökhan Elgin, Vakıflar Genel Müdürü Dr. Adnan Ertem ve TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Emrullah İşler’in yapacağı sempozyuma http://organizations.vgm.gov.tr/sayfa.aspx?Id=121 adresinden kayıt yaptırabilirsiniz.