Muş’ta deprem

Muş’ta bugün Richter ölçeğine göre 5,0 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

26 Mart 2012, AHDER- Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü, 5,0 büyüklüğündeki deprem’in merkez üssünün Bulanık İlçesi Sultanlı Köyü olduğunu açıkladı.  Saat 13:35’te yerin 5 kilometre derinlikte meydana gelen deprem Erzurum ve Ağrıda’da hissedildi.  ilk bilgilere 20’ye yakın evin yıkıldığı belirtildi. Yaralılar Bulanık Devlet Hastanesi’ne sevk edildi.

Bir akaryakıt istasyonunda patlama meydana geldi

Muş’ta bir akaryakıt istasyonunda meydana gelen patlamada 1 kişi yaralandı. Bulanık’ta meydana gelen 5 büyüklüğündeki deprem Muş’ta patlamaya yol açtı. Muş-Bitlis karayolu üzerinde bulunan bir akaryakıt istasyonunda depremin hemen ardından patlama meydana geldi. Meydana gelen patlamada Ömer Özay isimli çalışan ağır yaralandı.

Olay yerine çağrılan ambulansla Muş Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Ömer Özay’ın burada tedavi altına alındı. Özay’ın vücudunda yanıklar oluştuğu ve sağlık durumunun ağır olduğu öğrenildi.

Öte yandan olay yerine çağrılan Muş Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü, Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürlüğü akaryakıt istasyonunda söndürme çalışmasına başlarken, jandarma ekipleri de yeni bir patlamaya karşı vatandaşları bölgeden uzaklaştırdı.