Öğrenciler depreme karşı yarışacak

 Bursa  Valiliği İl Afet ve Acü Durum Müdürlüğü  öğrencilerin depreme karşı bilinçlenmesi için afiş ve kompozisyon yarışması düzenliyor.

5 Şubat 2011, AHDER- Valilik tarafindan yapılan açıklamaya göre, 28 Şubat Sivil Savunma Günü ile 17 Mart Deprem Haftası kutlamaları çerçevesinde düzenlenecek “deprem ve korunma” konu başlıklı afiş yanşmaşına liselerin 9-10-11-12 sınıf öğrencileri katılabilecek. “Depremden korunma ve sigortanın önemi” başlıkla kompozisyon yarışmasına ilköğretim 6-7-8. sınıf öğrencilerinin katılabilecek.

Yapılacak yanşmalar ile öğrencilerin afetlere karşı ‘ bilinçlenip hazırlıklı olmalan hedefleniyor. Yarışmaya katılacak öğrencilerin, çalışmalarını 15 Şubat 2011 tarihine kadar öğrenim gördükleri okullara teslim etmesi gerekiyor. Öğrenci eserleri İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü tarafından oluşturulan komisyonda 24 Şubat 2011 tarihinde değerlendirilecek. Sonuçlar 25 Şubat 2011 tarihinde İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü web sitesinden duyurulacak. Birinciye dizüstü bilgisayar, ikinciye video kamera, üçüncüye fotoğraf makinesi hediye edilecek. Mansiyon almaya hak kazanan öğrenciye ise bisiklet verilecek.