Şampuan konuşuyor: Beni kullanırken suyu kapat!

İçeriğinin doğal, organik ve çevre dostu olması bir ürünün tercih edilmesi için geçerli bir sebep. Ancak ürünün sadece içiyle değil dışıyla da bir şeyler yapması fena olmayabilir. Özellikle de biraz espri, tüketicide farkındalık oranını yükseltirken, markanın da takdir toplamasını ve öne çıkmasını sağlayabilir.

stop the water while using me şampuan

Sıradan bir isimle markalaşmak yerine bir mesajla markalaşmayı seçen Alman şirketi de aynen öyle yaptı! Seçtiği mesaj: “Beni Kullanırken Suyu Kapat” (Stop The Water While Using Me) idi.

Tüm ürünlerin içeriğinde yalnızca organik ve doğal maddeler kullanılmış. Ayrıca biyo-çözünebilen ve tekrar tekrar doldurulabilen ambalajlar kullanmış. Ama tüm bunlar başka markaların da yaptığı alışılmış ve zaten “olması gereken” şeyler. Böyle bir ortamda Stop The Water’ı öne çıkaran şey elbette mesajı olmuş.

Stop The Water’ın ürünlerle ilgili anlatımı da mesajını destekler nitelikte. “We stop” şeklinde başlayan anlatım şöyle: “Yapay içerikler ve renklendiriciler kullanmaya son verdik. Koruyucu kimyasallar kullanmaya son verdik. Doğada çözünemeyen maddeler kullanmaya son verdik. Ürünleri hayvanlar üzerinde test etmeye son verdik. Yeniden doldurulabilir şişelerle plastik atıklara son verdik. Sen de, ürünleri kullanırken su harcamaya son ver.”