Yalnızca organik üreticilere hizmet veren yazılım şirketi: Bucky Box

Yeni Zelanda’daki Bucky Box adlı yazılım şirketi, yalnızca küçük ölçekli çiftliklere hizmet veriyor.

bucky box organik çiftçiler için yazılım

Küçük ölçekli kentsel çiftçilik girişimlerine yönelik ilgi gün geçtikçe artıyor. Bununla beraber, diğer sektörlerin bu alanda faaliyet gösteren girişimcilere olan ilgisi de artıyor. Bucky Box da onlardan biri.

Bucky Box kendini, “organik ürünler üreten küçük işletmelere hizmet vermeye adamış dijital operasyon takımı” olarak nitelendiriyor. Sparişleri, faturaları ve lojistik işleri otomatize eden kullanımı kolay yazılımları ile merkezi olmayan gıda sisteminin yayılmasına ve lokal organik çiftliklerin ayakta kalmasına yardımcı olmayı amaçlıyorlar. Bu üreticiler, genellikle direkt olarak müşterilerine yolladıkları haftalık paketler yoluyla satışlarını sürdürüyorlar.

Bucky Box’ın web uygulaması sayesinde, bu üreticilerin haftada iki gününü alacak olan idari işler yalnızca iki saatlik bir zaman dilimine indirgeniyor. Uygulama ayrıca, ambalaj, teslimat ve satış sonrası destek konularında da işleri kolaylaştırıyor.

Bucky Box aynı zamanda karının büyük kısmını, yeni gıda sistemiyle bağlantılı sosyal girişimlere bağışlıyor. Destek verilen bu girişimler genellikle; eğitim, toplumda farkındalık yaratma, çiftçilikle ilgili araştırma vb. konularda oluyor.