Ceyhan’da “Afete Dirençli İşyerleri” projesi tamamlandı

AHDER’in iştirakçılığı ile Ceyhan Belediyesi tarafından yürütülen, finansal desteği Çukurova Kalkınma Ajansı Sosyal Kalkınma Mali Destek Programı tarafından sağlanan “Afete Dirençli İşyerleri” projesinin kapanış toplantısı  Ceyhan’da  gerçekleştirildi.

31 Mart 2010, AHDER-Amacı KOBİ’lerle çalışan personele afet acil yardım planlama bilincinin kazandırılarak, personelin işyerlerinde sağlıklı, güvenli ve kaliteli olarak çalışabilmesi olan projenin kapanış toplantısı 30 Mart Salı günü Ceyhan Tüccarlar Kulübü’nde gerçekleştirildi.

Kapanış toplantısına, Ceyhan Belediye Başkanı Hüsnü Sözlü, Ceyhan Belediyesi projeler koordinatörü Ali  Yücel, “Afete Dirençli İşyerleri” projesinin koordinatörü Mehmet Yağan, Ceyhan Belediyesi’nin ilgili birimlerinden yetkililer, projeye iştirak eden meslek odaları, Çukurova Kalkınma Ajansı uzmanları, proje kapsamında afet acil durum planı çıkartılan beş kobinin temsilcileri ve AHDER’in temsilcileri katıldı. Toplantıda AHDER proje koordinatörü Berna Köroğlu ve AHDER proje eğitmeni  Ozan Çılgın’a projeye katkılarından dolayı teşekkür belgesi verildi.

Alt yükleniciliğini Beyaz Gemi’nin yaptığı 9 ayda tamamlanan proje kapsamında KOBİ’ler için Afet Acil Yardım Planlama Rehber kitabı hazırlandı ve KOBİ’lere afet acil yardım planlama bilincinin kazandırılması için seminerler verildi. Ayrıca seçilen 5 KOBİ’ye  işletmelerinin iş sürekliliği konusunda kapasitelerini artırabilmeleri için  2 ay süren planlama eğitimi verildi.