Beşiktaş’ta afet sonrası toplanılacak yerler

Beşiktaş Belediyesi’nin Akatlar’da açtığı Afet Yönetim Merkezi  olası bir afet sonrası için yerleşim planı hazırlayarak, Beşiktaş’taki 23 mahalle için ayrı ayrı toplanma alanlarını belirledi.

Yaklaşık 7500 kişilik nüfusu ile Kültür Mahallesi, Beşiktaş’ın, nüfus hareketliliği en az olan mahallelerinden biri olarak biliniyor. Daha çok konutların bulunduğu Kültür Mahallesi’nde küçük ölçekli işletmeler de yer alıyor. Mahalle 59 sokak sayısı, 613 bina sayısı, 2452 hane sayısına sahip. Beşiktaş Belediyesi’nden, olası bir afet durumunda toplanma alanları şöyle açıklanıyor:

“Olası bir afet durumunda toplanacak alanlar için; 4900 m2’lik alanıyla Aykut Berka Deprem Parkı’nda Ahmet Adnan Saygun Caddesi sakinleri ve Aydın Sokak, Barış Sokak, Orkide Sokak, Sevgi Sokak, Sevil Sokak, Turizm Sitesi Yolu, Uba Sitesi, Uydu Sokak, Yeşil Bağ Sitesi, Yaprak Sokak sakinleri toplanacak.”

“Hareket Sitesi l.E.T.T Bloklar 2000 m2’lik yeşil alana sahip. Bu alanda Hoca Ahmet Yesevi Sokak, İETT Blokları Yolu, Onaran Sokak sakinleri olası bir afet durumunda toplanabilecekler.”

“7100 m2’lik alanıyla Levent Lisesi, şu cadde ve sokakları kapsıyor: Nisbetiye Caddesi, Düzdere Sokak, Esra Sokak, Sekbanlar Sokak.” “5900 m2’lik alanıyla Kültür Mahallesi Muhtarlığı önündeki yeşil alanda; Arnavutköy Yolu sakinleri, Körkadı Sokak, Samyeli Sokak, Suna Sokak sakinleri olası bir. afet durumunda toplanabilecek.” “Panaroma Sitesi önündeki yer, 1000 m2’lik bir alana sahip. Bu alanda şu sokak sakinleri olası bir afet durumunda toplanabilecek: ‘Aşağı Körkadı Sokak, Panarona Sitesi, Palacı Sokak.”

 “21000 m2’lik alanıyla Tekfen Sitesi önündeki boş alan şu sokakları kapsıyor: Aydınlık Sokak, Tekfen Sitesi, Kolej Yolu Sokak, Koru Sokak, Esen Sokak.”

“7800 m2’lik alanıyla Türksan Sitesi önündeki boş alanda şu sokak sakinleri olası bir afet durumunda toplanacak: ‘Haremeyn Sokak, İpek Sokak, Selviler Sokak, Türksan Sitesi, Türksan Yolu.”