Bilgisayar ekranındaki yeşil mola

Green Air, bilgisayar ekranının üst kısmına yerleştirebilen minik bir yeşil alan sunuyor. Böylece arada durup yeşilin kokusunu içinize çekmenizi hatırlatıyor.

Green Air’in sunduğu yeşillik, solunan havanın kalitesini yükselten yararlı negatif iyonları serbest bıraktığından sağlık açısından fayda sağlıyor.

green air ekran

Teknik özellikleri

Çalışırken bir süre sonra ekran ısınır ve Green Air’in üzerindeki sıcaklık sensörü bunu algılayarak kulanıcıya mola vermesi konusunda uyarıda bulunur. Böylece bilgisayar karşısında geçirilen uzun çalışma saatlerinin yaratacağı yorgunluğun önüne geçmek amaçlanıyor. Green Air ihtiyacı olan elektrik enerjisini ise, ekranın ısısından ve bitkinin biyokütlesinden alıyor.

Bu arada Green Air’in henüz konsept tasarım aşamasında olduğunu (henüz üretimine geçilmemiş) belirtmekte fayda var. Wang Yi Peng ve Fan Xu & Zhu RB tarafından tasarlanmış.

green air ekran 2

Yaratıcılığınızı kullanarak kendiniz için daha fazlasını yapabilirsiniz

Green Air belki de ofislerimizin/çalışma alanlarımızın geri kalanını da gözden geçirmemiz açısından güzel bir fırsat. Teknolojik araçlarla dolu steril bir ofis ortamına, sağlığımızı ve üretenliğimizi arttıracak başka neler ekleyebiliriz?