Bodrum Ot Fest 6-7 Nisan’da gerçekleşiyor

Hemen her yemeğin içerisine ot katan Bodrum’da, Bodrum Belediyesi Kadın Danışma ve Eğitim Merkezi’nin (KADEM), Bodrum Belediyesi, Yalı Belediyesi ve Bodrum Kültür Sanat Topluluğu (BKST) destekleri ile organize ettiği “BODRUM OT FEST” hayatımıza tat katan ve mucizevi faydaları olan, yenebilir otları tanıtacak, şefleriyle, ustalarıyla sofralarımıza taşıyacak.

Lezzetli yemeklerin yanı sıra sağlıklı yaşam için de faydalı olan otların bir şenlik havasında tanıtılacağı bu festivalin ilk yılını gerçekleştirecek olan Bodrum Belediyesi KADEM, bu festivali gelecek yıllara da taşıyarak uluslararası bir festival haline getirmek niyetinde, bu festival kalıcı olursa, belki çevre ilçe ve adaların ot kültürleriyle de Bodrum tanıştırma, belki otların bir soykütüğünü çıkartma ümidinde.

bodrum-ot-fest

6 – 7 Nisan 2013 tarihlerinde Bodrum Yalı Beldesi Gerenkuyu Mevkii’nde gerçekleşecek olan “BODRUM OT FEST” çeşitli organizasyon ve yarışmalarla sürecek. Cumartesi – Pazar günleri 11.00 – 18.00 saatleri arasında sürecek olan festivalde, otlar köylü pazarıyla satışa sunulacak. Festival, Bodrum’a özgü çalgıcılar, ot sergileri, gün boyu sürecek etkinlikler ve yöresel ot yemekleri yarışması ile devam edecek. Bölgede bulunan metruk binanın graffiti sanatçıları tarafından boyanacak olması da festivalin sürprizi. Çocuklar da çok eğlenecek, eşek ve at gezintilerinin yanı sıra tohum ekimi de yapabilecekler.

bodrum-ot-festivali

Bodrum Ot Festival Programı

“BODRUM OT FEST”te Yöresel Ot Yemekleri Yarışması ile Bodrumlu ve Kos’lu aşçıların yarışacağı Şeflerin Düellosu da gerçekleşecek. Jüri üyeliğini, Bodrum otlarının tanıtıldığı “Bodrum Tadında” adlı kitabın yazarı, yurtiçi ve yurtdışında ödüller kazanan usta aşçı Ahmet Çetin, yurtdışında gastronomi üzerine workshoplar yapan ödüllü aşçı Erhan Şeker, Bodrumlu yöresel lezzet ustası Fatma Satı ve İz TV yapımcısı ve sunucusu Wilco Van Herpen yapacak. Bu sene birincisi düzenlenecek olan Bodrum Ot Festival programına http://bodrum.bel.tr/haber/tabiat-cagiriyor-bodrum-ot-fest.html adresinden ulaşabilirsiniz.