DASK Ankara’da akademisyenlerle buluştu

Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK), deprem ve ilgili alanlarda çalışma yürüten öğretim üyeleriyle Ankara’da buluştu. DASK Yönetim Kurulu Başkanı Yazıcı, Zorunlu Deprem Sigortası’nın öneminin anlatılması için öğretim üyelerinden destek istedi.

03 Aralık 2010, AHDER- DASK’ın Zorunlu Deprem Sigortası bilincini artırma ve sigortayı yaygınlaştırma amacıyla düzenlediği toplantıda akademisyenlere kurum ve sigorta hakkında detaylı bilgi verildi. Toplantıda akademisyenlerden kamuoyuna yönelik açıklamalarında Zorunlu Deprem Sigortası’nın önemine değinmeleri ve vatandaşları sigortaya teşvik etmeleri istendi.

DASK Yönetim Kurulu Başkanı Yazıcı, toplantının amacını şu sözlerle anlattı: “Zorunlu deprem sigortası sistemini yürütmekle sorumlu kurumumuz, depremle ilgili bilinçlendirme çalışmalarını da misyonunun bir parçası olarak görüyor. Ancak deprem bilincinin gelişmesi için önümüzde kat edilmesi gereken uzun bir yol var. Bu toplantıyı organize ederek faaliyetlerimizi ve sonuçlarını, deprem konusunda değerli çalışmalar yapan akademisyenlerimizle paylaşmak, onlann görüş ve önerilerini almak istedik. Hepsi kendi alanında birer referans olan değerli öğretim üyelerimizin Zorunlu Deprem Sigortası’nın öneminin anlatılması konusunda ellerinden gelen katkıyı sunacaklarına inanıyoruz”.

DASK akademisyenlerle ilk buluşmasını İstanbul’da gerçekleştirmişti. Kurum, önümüzdeki dönemde İzmir’deki üniversitelerde çalışma yürüten akademisyenlerle de bir araya gelmeyi planlıyor.