Lüleburgaz’da güvenli yaşam bilinci eğitimleri

Afete Hazırlık ve Deprem Eğitim Derneği (AHDER)’nin Lüleburgaz ilçe Milli Eğitim Müdürlüğünün katkılarıyla düzenlediği “Güvenli Yaşam Bilinci Eğitimi” 9 Nisan’da Lüleburgaz Gençlik Merkezinde başladı. Eğitimler, Lüleburgaz Belediyesi ve Varol Beton’un sponsorluğunda gerçekleştiriliyor.

Lüleburgaz’ın geleceğine ilişkin Lüleburgaz halkında duyarlılık yaratmayı ve yapılacak çalışmalarla Lüleburgaz’ın geleceğine duyarlı bireyler yetiştirmeyi amaçlayan proje kapsamında ilköğretim düzeyindeki 6 bin öğrenci eğitim alacak. Çocuklara çevre bilgisinin yanısıra, temel ilkyardım ve deprem bilgisinin de verileceği eğitimler merkezi İstanbul’da bulunan AHDER eğitimcileri tarafından verilecek.

Eğitimler kapsamında ilköğretim üçüncü sınıf öğrencilerine çevre, ilköğretim dördüncü sınıf öğrencilerine deprem ilköğretim beşinci sınıf öğrencilerine ise ilkyardım eğitimleri verilecek. Eğitimler yaklaşık 40 dakikadan oluşacak ve eğitim sonunda çocukların öğrendiklerini unutmamaları için aldıkları eğitimlerle ilgili kitaplar ve içinde pratik bilgilerin bulunduğu bilgi kartları çocuklara dağıtılacak. Lüleburgaz merkezde bulunan toplam 19 İlköğretim okulunun öğrencilerine verilecek eğitimler 1 ay içinde tamamlanacak.

Deprem Dede Lüleburgaz’daydı
Lüleburgaz merkezde gerçekleştirilen güvenli yaşam bilinci eğitimi için AHDER Onursal Başkanı Prof. Dr. Ahmet Mete Işıkara’da Lüleburgaz’a geldi. Lüleburgaz Gençlik Merkezinde gerçekleştirilen açılışa katılan Işıkara geleceğin büyükleri olan çocuklarımızı afetlere karşı bilinçlendirmenin önemine dikkat çekerek deprem ile ilgili bir eğitim verdi.