Sürdürülebilir bir yaşam için: Sürdürülebilirlik Tutkusu

Bütün ekonomik faaliyetlerin, toplumsal adaletin ve kültürel sürekliliğin; çevrenin gözetilmesi üstüne kurulu olduğu bir toplum düşünün. Gezegenin sağlığını iyileştirmenin; küresel malî başarıyı ve toplumsal istikrarı kolaylaştırdığı bir dünya hayâl edin. Sizce hayâl mi? Portland/ Oregon’da on dört iş sahibi 1997 yılında bu hayâli gerçekleştirdi.

surdurulebilirlik-tutkusu

Bu on dört kişi,The Natural Step (Doğal Adım) adı verilen bir sürdürülebilirlik yaklaşımını benimsedi, mevcut iş planlarına çevresel sürdürülebilirlik çerçevesinden bakıp ekonomik büyüme sağlarken aynı zamanda Dünya’nın doğal sistemlerine karşı sorumluluklarını yerine getirebilecekleri iş alanları yaratmak üzere bir yolculuğa başladı.

Bu yolculukları süresince hepsinin içinde bir Sürdürülebilirlik Tutkusu gelişti. Bir saatlik bu ilham verici öncülerin serüvenlerini, önlerine çıkan engelleri ve hiç beklemedikleri kazanımları; sürdürülebilir bir dünya için geliştirdikleri eşsiz bakış açısını kendilerinden dinleyin. Kendinize özgü Sürdürülebilirlik Tutkusu’nu ateşlemek için gereken ilhamı, motivasyonu ve gücü içinizde hissetmeye hazır olun.