Ahder’den Bilinçli Belediye Başkanlarına Teşekkür

Afete Hazırlık ve Deprem Eğitim Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Olcayto Satı, afetlere hazırlık konusunda halkın eğitilmesi yönünde yaptıkları çalışmalara verdikleri destek için belediye başkanlarına teşekkür etti. 

18 Ağustos 2011, AHDER- Ahder olarak kurulduğu günden bu yana; afetler gerçekleşmeden önlem alma gerekliliği bilincinin yaygınlaşması amacıyla daha fazla insana ulaşmaya çalıştıklarını aktaran SATI, Türkiye’nin her yerinde belediyelerle ortak projeler yaparak halkımızı bilinçlendirmeye devam ettiklerini söyledi. Satı, afetlere hazırlığın bir süreç olduğunu AHDER Gönüllülerinin, eğitimlerinin ve bilgilendirmenin düzenli olarak yapılmasının son derece önemli olduğunu bilen yerel yöneticilerle çalışma şansını bu güne kadar yakaladıklarını belirterek; “Gölcük Belediyesi’yle yapılan ortak projeyle başlayan çalışmalarımızda Eskişehir, Şişli, Lüleburgaz, Kayseri, Bandırma, Tuzla, Marmaris, Bursa, Konak, Antalya, Kadıköy, Ceyhan gibi pek çok belediyenin desteğiyle 420.000’den fazla çocuğa ve yetişkine evlerinde, işyerlerinde, okullarında yapabilecekleri hazırlıklar konusunda bire bir eğitim verme şansını yakaladık.” dedi. Satı sözlerini bitirirken “Duyarlı belediye yöneticilerine hazırlık çalışmalarına verdikleri destek için tekrar teşekkür ediyoruz. Kurumunun ve Yerel Halkın hazırlanması için çalışan tüm Yerel Yöneticilere açık çağrıdır gelin çalışmalarınızı beraber yapalım toplumu birlikte hazırlamaya devam edelim” dedi.

“AHDER (Afete Hazırlık ve Deprem Eğitimi Derneği) Ülke çapında, afetlere karşı tüm mücadele ve girişimleri birleştirmek, ülkemizde afet bilinci ve eğitimini arttırmaya ve güçlendirmeye yönelik her türlü üretim ve birikime doğrudan destek olmak ve bizzat kendi bünyesinde afete hazırlık, afet bilincinin yükseltilmesi, risk azaltma çalışmalarının planlama ve uygulamalarının eğitimleri vermek AHDER’in öncelikli amaç ve hedefleri arasındadır.” Ahmet Mete Işıkara / AHDER Kurucusu ve Onursal Başkanı