AHDER’den ustalara deprem eğitimi

Şişli Belediyesi bünyesinde yapılan İstanbul Sanayi Odası Vakfı Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Müdürlüğü ile AHDER ortaklığıyla gerçekleştirilen Meslek Geliştirme ve Uyum Kurslarına katılan kursiyerler 29 Nisan’da Güvenli Yaşam Eğitimi aldılar.

İSOV Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nin imkanlarından faydalanılarak yapı sektöründe halen Betonarme Kalıp ve Demircilik Ustası olarak çalışan ustaların yeni teknolojilere uymalarını ve mesleklerinde gelişmelerini sağlama amacıyla verilen kursta depremde hayati önem taşıyan bina inşası konusunda 80 saat ders verildi.

İmzalanan protokol ile 20 Mart 2010’dan beri kursa katkıda bulunan Afete Hazırlık ve Deprem Eğitimi Derneği tarafından kursiyerlere 29 Nisan 2010’da İSMEP kapsamında gerçekleştirilen Güvenli yaşam 1 eğitimi verildi.

Kursiyerlerin almış oldukları bilgileri pekiştirmeleri ve ihtiyaç duyduklarında sürekli kullanmaları amacıyla kurs modülleri Betonarme Donatı, Betonarme Demircilik ve Mesleki Gelişim modüllerini kapsayacak şekilde üç kitap halinde Afete Hazırlık ve Deprem Eğitimi Derneği (AHDER) katkılarıyla bastırılarak kursiyere dağıtıldı.