AHDER’in Yıldızlı Gönüllüleri, çocuklara çevre bilinci aşılıyor

“Çevre Bilinci Çocuk Eğitimleri” başladı

Yıldız Teknik Üniversitesi öğrencisi AHDER Gönüllüleri, ilkokul öğrencilerine yönelik çevre bilinci eğitimi vermeye başladı.

İstanbul Beşiktaş ilçesindeki ilköğretim 4. sınıf öğrencilerini bilinçlendirmeyi hedefleyen Çevre Bilinci Çocuk Eğitimlerinin ilki, 29 Nisan’da Beşiktaş İlkokulu öğrencileri için gerçekleştirildi.

Yıldızlı 6 gönüllü, eğitmen sertifikası almaya hak kazandı

ahder çevre bilinci eğitmen sertifikaları

Yıldızlı öğrenciler, Yıldız Teknik Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’ne bağlı olarak verilen Toplumsal Duyarlılık Projesi kapsamında AHDER gönüllüsü oldu. Gönüllüler AHDER’de öncelikle eğitmen eğitimlerine katıldı. 16 Mart 2013 tarihinde gerçekleştirilen ve AHDER eğitmenlerinden Ebru Sözer tarafından verilen eğitmen eğitimi ile 6 gönüllü eğitmen sertifikası almaya hak kazandı. Eğitim AHDER eğitmenlerinden Ebru Sözer tarafından verilmiştir.

İlk eğitimden önce 2 prova gerçekleştirildi

İlk eğitimin provaları, 25 Nisan ve 28 Nisan 2013 tarihlerinde ilk eğitimde eğitmen olarak görev alacak olan Ayşe Arasan ile gerçekleştirildi. Ardından 29 Nisan 2013’te Ayşe Arasan tarafından Beşiktaş İlkokulu öğrencilerine verilen ilk eğitime Ebru Sözer ve Duygu Dokuz denetmen; Ayhan Fera, Melih Parlak ve Evin Azarak da stajyer eğitmen olarak katıldı.

Eğitimlerin, seçili yedi okulda mayıs ayı sonunda tamamlanmış olması planlanıyor.

Beşiktaş İlkokulu öğrencileriyle ilk çevre bilinci eğitiminden görüntüler

çevre bilinci eğitimi beşiktaş ilk eğitim

çevre bilinci eğitimi beşiktaş ilk eğitim ahder