Deprem verileri bugünden itibaren akıllı telefonlarda!

AFAD DEPREM uygulaması, iOS ve Android işletim sistemiyle çalışan telefonlarda kullanılabilecek

Son depremlerle ilgili en doğru bilgileri, tüm kullanıcılara anında ulaştırmayı hedefleyen Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), iOS ve Android sistemlerde çalışacak deprem bilgilendirme uygulamasını bugün hizmete sunuyor.

afad son depremler mobil apple itunes

AFAD DEPREM uygulaması nasıl çalışıyor?

AFAD’ın resmi duyurusunda uygulama şöyle tanıtılıyor:

AFAD DEPREM uygulaması, AFAD Deprem Dairesi Başkanlığınca işletilen deprem gözlem istasyonlarından elde edilen resmi verileri anında kullanıcılarına sunuyor. Mobil AFAD-Deprem uygulaması; kullanıcının cep telefon ayarlarıyla istenilen büyüklükteki depremleri titreşim ve sesli olarak cep telefonuna gelmesinin yanı sıra AFAD Deprem Dairesi Başkanlığınca işletilen Ulusal Deprem Gözlem Ağı’ndan elde edilen depremleri detay olarak görebilme, depremin meydana geldiği yere en yakın beş yerleşim yerinin uzaklıklarını inceleme, bulunduğu yerden yaklaşık 100 km.çaplı alanda son yıllarda meydana gelen depremleri sorgulayabilme, yaşadığı ilin deprem bölge haritasına ulaşabilme, AFAD Başkanlığından duyurular ile çocuklar için deprem bölümünden oluşmaktadır.

Aynı zamanda AFAD -Deprem uygulaması bir yeniliğe daha hizmet vermekte olup; meydana gelebilecek bir deprem sonrasında deprem bölgesinde yaşayan afetzedenin depremi nasıl hissettiği ile ilgili bir anketi cevaplaması ve sonrasında AFAD merkezde bu ankete göre kişinin bulunduğu yerin depremden etkilenme şiddetini hesaplayan bir modülere de sahip olacaktır. AFAD Deprem uygulaması, bugün (22 Nisan 2013) tarihinden itibaren Google Play ve Apple marketlerden ücretsiz olarak yüklenebilecektir.

afad son depremler itunes apple mobil uygulama